Nově nabízíme čištění auto a moto součástek v ultrazvukové myčce.
čištění
- vstřikovacích trysek
- karburátorů auto / moto
- stříkacích pistolí
- tlumičů
- součástek motorů
- plošných spojůčištění
- ložisek
- ozubení
- kloubů
- filtrů
- forem, atd.
PŘED PO
CENÍK:
Dle velikosti a míry znečištění
1 karburátor moto (menší standartně znečištěná součástka) cca 300 ,- Kč (bez DPH)
K tomuto kroku nás dovedla situace na trhu s pohonými hmotami,kdy při delším odstavení motocyklů dojde k usazení nečistot v karburátorech,po té motocykl nejde nastartovat,nebo znatelně kouří,či škube při jízdě a pod.
Co se vlastně děje v ultrazvukové vaně při procesu čištění?
Jak je možné, že i obyčejná voda dokáže vyčistit některé předměty lépe, než agresivní čistící látky? Při čištění ultrazvukem se využívá velmi jemného mechanického působení na čištěné předměty.
Standardní kmitočet, na kterém pracuje běžná ultrazvuková čistička je okolo 40kHz. To znamená, že generátor vestavěný v ultrazvukové čističce dokáže rozechvívat kapalinu ve vaně v rytmu 40 000 kmitů za vteřinu. Když postavíte nádobu s vodou např. na ždímající pračku, bude se voda v nádobě rozechvívat v intervalu otáček bubnu pračky, což bude tak okolo 1000 ot./minutu. Molekuly vody se budou pohybovat v rytmu chvění, ale pokud byste do nádoby vložili nějaký předmět a čekali až dojde k jeho vyčištění, nedočkali byste se ničeho. K tomu, aby docházelo k čištění v důsledku chvění kapaliny je nutné "rozhýbat" kapalinu daleko rychleji, a to tak rychle, že začne docházet k tzv. kavitaci.
Kavitace v ultrazvukové čističce
Kavitace je proces, který vytváří ultrazvuková čistička v kapalině, a při kterém se kapalina zhušťuje a následně rozpíná právě v rytmu velmi rychlého chvění. Ve fázi rozpínání kapaliny dochází k vytváření mikroskopických bublinek, které neobsahují "nic", resp. jedná se o bubliny obsahující vakuum. Tyto bublinky se shlukují a tak zvětšují svoji velikost, až se dostanou na takovou velikost, která je max. únosná pro jejich existenci a pokud svoji velikost dále zvětší, tak implodují (zhroutí se do sebe). Takových implozí, které vznikají v kapalině rozechvívané ultrazvukovým generátorem probíhá v jednom okamžiku stovky tisíc, či miliony a tyto imploze samozřejmě probíhají i přímo na povrchu předmětu, který má vyčistit ultrazvuková čistička, nebo v jeho těsné blízkosti.
Každá taková imploze je vlastně malým výbuchem, při kterém dojde k extrémně rychlému pohybu kapaliny a tím vlastně k "otrysknutí" čištěného předmětu. Vše ale probíhá na mikroskopické úrovni, takže čištění ultrazvukem je zcela bezpečnéa to jak pro samotnou obsluhu, tak i pro čištěné předměty. Ultrazvuková čistička je tedy zcela bezpečným zařízením.
Kavitační proces probíhá nejlépe za zvýšené teploty, optimální teplota čistící kapaliny je obvykle v rozmezí od 50st.C, do 65st.C. v závislosti na výchozím bodu varu čistící kapaliny.
Ultrazvuková čistička - co do ní
Pro zvýšení účinnosti čištění ultrazvukem se mohou používat různé druhy speciálních chemických přípravků, kterých je dnes na trhu velké množství a které mohou výrazně pomoci s čištěním, ale také s vytvořením lesklého povrchu čištěného předmětu, nebo ochranné antioxidační fólie na povrchu čištěného předmětu, či zajistí jeho desinfekci. Těchto přípravků je na trhu v současné době značné množství a ultrazvuková čistička je (pokud má nerezovou vanu) připravena na použití těchto čistících prostředků.